Науковий семінар «Інклюзивне навчання,як один із пріоритетних напрямків забезпечення рівного доступу дітей до освіти»

Ми часто чуємо термін «інклюзія», проте не завжди до кінця усвідомлюємо всю складність цього процесу. Темі інклюзії був присвячений науковий семінар «Інклюзивне навчання, як один із пріоритетних напрямків забезпечення рівного доступу дітей до освіти», який відбувся 17 грудня у Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 ім. С. Коваліва.
Учасників семінару було дуже багато. Це і вчителі, і психологи, і соціальні педагоги, представники громадських організацій. Розпочався семінар із вітального слова начальника відділу освіти Бориславської міської ради Качмарчик Елли Зіновіївна та директора школи Смоляка Сергія Йосиповича. Опісля – презентація інклюзивно-ресурсної кімнати.
Заступник директора з навчально-виховного процесу Зелінська Людмила Володимирівна, розповіла про відомих людей з обмеженими можливостями, провела тренінг «Як бути з дітями із особливими потребами», продемонструвала відео – фрагменти уроків, акцентовуючи увагу на важливості співпраці вчителя і асистента між собою та з батьками.
Цікавими для усіх видалися доповіді представників громадської організації «ЛОГО» та НРЦ “Довіра”(м. Львів) – вчителя –логопеда, практичного психолога Куби Софії та вчителя – дефектолога, психолога Бокало Оксани. Вони розповідали про прояви небажаної поведінки у дітей та те, як їх уникнути. Також спікери висвітлили найпоширеніші методи роботи з «особливими» дітками – метод мотивації, підказок, соціальної історії та поведінкового контракту.
Завершили семінар виступи директора КУ ІРЦ «Вчимося жити разом» Дидик Алли, голови методоб’єднання асистентів вчителів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 ім. С. Коваліва Паламарчук Оксани та директора центру для молоді з особливими потребами «Карітас – Борислав» Білинської Іванни.
Інклюзія – тривалий і дуже важливий процес. Це і навчання, і соціалізація, а ще й важка праця батьків, вчителів та асистентів. І хоча забезпечується рівний доступ до освіти, в Україні все ще є значні проблеми з безбар’єрністю та доступністю закладів. Однак ситуація змінюється, а в свідомості людей закарбовується думка про те, що всі люди є рівними та гідними на повноцінне і яскраве життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *