Відбулася перша спільна зустріч реабілітологів ІРЦ Львівщини

У жовтні цього року за підтримки Департаменту освіти і науки ЛОВА було створено професійну спільноту фахівців (консультантів) реабілітологів ІРЦ Львівщини. Головою спільноти обрали Ольгу Хамуляк.
17 листопада відбулася перша зустріч спільноти. На базі «Інклюзивно-ресурсного центру» Миколаївської міської ради Стрийського району провели семінар на тему: «Провідні технології в реабілітаційному процесі дітей з особливими освітніми потребами».
Попри відсутність світла, зустріч виявилася дуже плідною! Жвава розмова на професійні теми довела, що такі розмови в колі колег надзвичайно потрібні.
«В ІРЦ працюють різні фахівці. І спілкування, обмін думками є важливі. Ми розпочали формування професійних спільнот фахівців ІРЦ, логопедів, практичних психологів, сьогодні була перша зустріч реабілітологів», – коментує головний спеціаліст департаменту освіти ЛОВА Марія Васюник.
Реабілітолог ІРЦ надає комплексну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, впливаючи на моторну сферу та фізичний розвиток дітей, у яких порушені функції опорно-рухового апарату або є інші розлади рухової діяльності. Сприяє максимально можливому розвитку дитини (фізичному, моторному, психічному тощо), підтримує і відновлює втрачені або послаблені рухові функції та працездатність організму.
«Основними завданнями вчителя-реабілітолога інклюзивно-ресурсного центру є проведення комплексної оцінки фізичного розвитку дитини з особливими освітніми потребами: визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної та загальної моторики, способу пересування тощо; розроблення рекомендацій щодо освітньої програми для осіб з порушеннями психофізичного розвитку; надання психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини», – розповідає Марія Васюник.
Наприкінці заходу учасники обмінялись думками та побажаннями, отримали можливість особистого спілкування, жвавого обговорення між активними членами професійної спільноти, підбили підсумки семінару та спланували подальшу роботу.
Зазначимо, що зараз на Львівщині працює 34 інклюзивно-ресурсних центри, які, разом з основними послугами, активно надають психологічну підтримку ВПО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *